Anasayfa / Üye Kooperatifler / Manisa Merkez Tarımsal Kalkınma Kooperatifi

S.S. Manisa Merkez Tarımsal Kalkınma Kooperatifi

     
 Kuruluş Tarihi10/07/2008 
     
 İletişim Bilgileri:  
 Adres  Şehitler Mah. Mehmetçik Cad. No:4 B Manisa
 
 Tel / Faks 

0 236 232 66 58

0530 491 87 60 (NB)

 
  E-Mail  Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir  
  Web 

 www.koy-koop.com sitesinde kadın koopeatifimize ait ürünler satışa sunulmaktadır.

 
 Yönetim Kurulu Nilgün Beşirik, Gülnur Türen, FadikZengin
 
 Faaliyetler

Kadın Kooperatifimiz El Sanatları ve Ev Ürünleri alanında faaliyet göstermektedir.Kaybolmaya yüz tutmuş El Sanatlarını canlandırmak üzere çalışmalar yapmaktayız.

Özellikle Manisa Bezi Kumaş dokuma çalışmalarında bulunmaktayız. Bu dokumalarla oluşturulacak hediye eşyalar ile tanıtıma destek vermektir. Folklorik Bebekler yapmaktayız. Bu Bebeklerle Manisa’nın Tanıtımı yapılması planlanmaktadır. Bezden yapılan Bu bebeler Mesir Macunu, Dağ Kekiği, Kuru Üzüm ve Tarhana gibi doğal ürünlerle satışa sunularak Manisa’nın tanıtılması hedeflenmektedir. Hediyelik Eşya üzerine çalışmalar yapılmaktadır. Keçe kullanarak duvar süsleri, anahtarlık, Takı çalışmaları,  Örgü alanlarının yanında Ev Ürünleri de yapma faaliyetinde bulunmaktayız. Ev Ekmeği, Ev Tarhanası, Makarna (Erişte) Ev Reçeli yapımı çalışmalarına başlamış bulunaktayız.

Amacımız Kadının Eğitilmesi, meslek edindirilmesi kırsaldan kente göçen ve kentsel yaşama ayak uydurmaya çalışan kadına destek olmaktır. Faaliyetlerimiz Kadınların Ev içi üretimlerini Atölye ortamına taşıyarak sinerji yaratarak Kadının kuvvetlenmesini sağlamak.  Bu bağlamda kadınlara özgü Eğitimler, seminerler vb. gibi programlara destek verilmekteyiz.

Bir çok dernek, Vakıf, STK ile uyum içinde bir çok çalışmaya katılmaktayız. Kent içerisindeki oluşumlara Kadın Kooperatimizi temsil etmek üzere temsilciler seçerek yönetime girmelerine destek verdik.  Kooperatif kurulmasında Kadınlara önderlik etmek … gibi faaliyetlerde bulunmaktayız.