Anasayfa / Üye Kooperatifler / Balçova Kadın Çevre Kültür ve İşletme Kooperatifi

 

 

Balçova Kadın Çevre Kültür ve İşletme Kooperatifi

     
 

Kuruluş Tarihi

 11 Mart 2010

 
 

İletişim Bilgileri

:  
 

Adres

 Çetin Emeç Mah. Fethi Bey Sk. No: 5/A Balçova - İZMİR 
 

Tel

 0232 259 48 11 0532 561 27 87 Faks: 0232 279 11 12 
 

E-Mail

 

Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

 
 Web   
     
 

Yönetim Kurulu

Başkan   : Belgin AKÇAY
II.Başkan: Figen KURT
Muhasip  : Sibel SAYAR
Sekreter  : Pınar KÜSMÜŞ
Üye        : Feride AKMAN
 
     
 

Faaliyetleri

:BAL-KAD GIDA ÜRETİM ATÖLYESİ

S.S Balçova Kadın çevre Kültür ve İşletme Kooperatifi her geçen gün çıtasını yükseltmeye devam ediyor. El sanatları ürünleriyle ekonomik hayata atılan kooperatif kadınlarımız, "Gıda Üretim Atölyesi" nde üretmiş oldukları ürünlerle para kazanmaya başladılar.

Kooperatifimiz BM Kadın Dostu Kentler 2 Yerel Düzeyde Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin Güçlendirilmesi Ortak Programı 2014 Hibe Projesi sayesinde sağlanan fonla " GIDA ÜRETİM ATÖLYESİ' ni faaliyete geçirmiş durumdadır.

Proje kapsamında 80 kooperatif ortağı kadınlarımız İzmir Ekonomi Üniversitesi Mutfak Sanatları Bölümü'nden almış oldukları konserve, salça, turşu, makarna,erişte ve pasta yapmı eğitimiyle standart üretim kapasitelerini artırmış oldular.

Ayrıca KEDV tarafından Pazarlama ve Girişimcilik konusunda almış oldukları eğitimle de üretmiş oldukları ürünlerin daha bilinçli bir şekilde pazarlanmasını sağladılar.

Şu anda ortak sayısı 98 kişi olan kooperatifimiz kadınların; toplumsal cinsiyet eşitsizliğne yönelik mücadeleyi, işsiz kadınlara ekonomik bağımsızlığı kazandırarak çalışma hayatına dahil etmeyi, ev ekonomisine katkı sağlamayı, istihdam yaratmayı, hazır gıda sektöründe yöresel tadı korumayı, sosyalleşmelerini ve siyasi hayata katılımlarını sağlamayı, ayrıca hayatın her alanında söz sahibi olmalarını hedeflemektedir.