Anasayfa / Üye Kooperatifler / Kartal Kadın Çevre Kültür ve İşletme Kooperatifi

 

Kartal Kadın Çevre Kültür ve İşletme Kooperatifi

     
 

Kuruluş Tarihi

 2011

 
 

İletişim Bilgileri

:  
 

Adres

 Hürriyet Mahallesi Yaşam Kalitesini Yükseltme Merkezi Kat:5 Kartal İstanbul
 
 

Tel

 

0216 452 12 66

0507 145 23 21 (AS)

 
 

E-Mail

  Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir
 
 Web   
     
 

Yönetim Kurulu

Hürmüz Dikbıyık, Fatma Gügercin, Esma Boz

 
     
 

Faaliyetleri

:

Kartal Belediyesi ve Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı tarafından 2009 yılında uygulanan  “Kartal’da Kadınlar Yerel Yönetim Sürecine Katılıyor” projesi kapsamında belediyenin hizmetlerini/ yatırım önceliklerini, kadınların ihtiyaçlarına ve önceliklerine göre belirlemesini sağlamak amacıyla biraraya gelen mahalle komiteleri olarak, Kartal Kadın Ürünleri Pazarı’ndaki üretici kadınlarla güçlerini birleştirerek örgütlendik.


Kısa zamanda yaptığımız eğitim ve ekonomik güçlendirme çalışmalarıyla 500’ün üzerinde kadına ulaşarak Kartal ilçesinin mahalle odaklı ilk kadın örgütlenmesi olduk.


Belediye işe işbirliği ile mahallelerde Kadın Odaları kurarak kadınlara ihtiyaç duydukları konularda eğitim ve danışmanlık çalışmaları verilmekte ve mahalle sorunları tartışma ve çözüm önerisi geliştirme süreçleri desteklenmekteyiz. Ayrıca Kooperatif bünyesinde kadınlara yönelik ekonomik güçlendirme çalışmaları (Kadın Ürünleri Pazarı, kadınlar tarafından işletilen çay bahçeleri-kafeteryalar  pilot uygulaması vb.) yürütülmekteyiz.