Anasayfa / Üye Kooperatifler / Kimya Hatun Kadın, Çevre, Kültür ve İşletme Kooperatifi

S.S. Kimya Hatun Kadın, Çevre, Kültür ve İşletme Kooperatifi

  Kuruluş Tarihi :Nisan 2012
 
     
 İletişim Bilgileri :  
 

Adres

 Konya Ticaret Odası Binası Kat:1 Vatan Cad. No:1 Selçuklu /KONYA                                         
 
 Tel / Faks 0332 221 52 21-22-24
0536 796 58 10 (HM)
 
 E-Mail  Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir  
 Web   
     
 İletişimHatice Mendi
 
 Faaliyetler

Kagim (Kadın Girişimciler Masası) önderliğinde kurulan kooperatifimizde girişimci olmak isteyen kadınlara eğitim ve danışmanlık hizmetleri ile kadınların ürünlerini pazarlayabilecekleri satış imkânları yaratmaya çalışıyoruz. Şu an 60 üyesi olan kooperatifimizin eğitim alanları içerisinde tekstil, hediyelik eşya ve kutu üretimi yer almakta. Kooperatif eğitimlerine katılan girişimci kadınları ürünlerini alışveriş merkezlerinde, fuarlarda ve çeşitli törenlerde sergileme ve kooperatif standında satma imkanı buluyorlar.


Geleceğe dair ilk hedefimiz 100 kadına istihdam sağlamak. Planımızda bir aksaklık olmazsa 100 kadının sosyal güvenliğini sağlayacağız. Tekstilde çalışan 20 arkadaş var. Başlangıçta bunların yüzde 50’sine kooperatif bünyesinde istihdam yaratacağız. Geriye kalanları farklı tekstil atölyelerine yerleştireceğiz.


İleride büyüdüğümüz de Mevlana yakınında güzel eski bir binada el emeklerini sergilemek ve markalaşmak istiyoruz.  Ayrıca, yurt dışındaki fuarlara da katılmak istiyoruz.  Web sayfası yaparak internet üzerinden de satış yapmayı planlıyoruz.