Anasayfa / Üye Kooperatifler / Filmmor Kadın Kooperatifi

 

Filmmor Kadın Kooperatifi

     
 

Kuruluş Tarihi

2003
 
 

İletişim Bilgileri

:  
 

Adres

 İstiklal Caddesi Bekar Sokak No:7 /6   34435  Beyoğlu / İstanbul 
 

Tel

 (0212) 251 59 94 / 251 64 57 / 251 64 58 
 

E-Mail

  Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir  / Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir   / Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir  
     
 İletişimMelek Özman, Yasemin Temizarabacı
 
     
 

Faaliyetleri

:2003 yılında kurulan ve sadece kadınların katılımına açık olan Filmmor Kadın Kooperatifi kadınlarla birlikte kadınlar için sinema yapmak, itiraz etmek, üretmek, düşlemek ve eylemek için var!

-Kadınların sinema ve medyaya katılımını, bu alanda kendilerini ifade edebilme, iletişim ve üretim alan, olanak ve güçlerini artırmak.

-Kadınların cinsiyetçi olmayan temsil ve deneyimlerini yaygınlaştırmak.

Ve elbette, sinemada, medyada ve nihayet her alanda cinsiyetçiliğin, şiddet ve ayrımcılığın olmadığı bir yaşam düşlüyoruz...

Bu düşle, MEDİZ – Kadınların Medya İzleme Grubunda, kadın örgütleriyle birlikte sürdürdüğümüz çeşitli kampanya-platformlarda emek veriyor; Türkiye ve Türkiye dışında kadın filmleri haftaları, sergiler, özel programlar gibi etkinliklerle kadınların ürün, düşünce ve düşlerini yaygınlaştırmayı, paylaşmayı sürdürüyoruz.