Anasayfa / Üye Kooperatifler / Nilüfer Kadın Çevre Kültür ve İşletme Kooperatifi

S.S. Nilüfer Kadın Çevre Kültür ve İşletme Kooperatifi

     
 Kuruluş Tarihi2002 
 Iletisim Bilgileri:  
 Adres Kadın ve Çocuk Merkezi Kalıcı Konutlar 9. Bölge 73. Sokak Belediye Su Arıtma Yanı, Düzce
 
 Tel / Faks 0380 411 45 40 - 0 532 564 26 38 (SD)
 
 E-Mail  Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir  
 Web  

http://www.niluferkadinlar.com/

 
 Yönetim Kurulu

Selma Demirelli-Emine Ertekin-Vildan Bayseç

 
     
 Faaliyetler

Merkezimizde çocuklara yönelik olarak öncelikle okul öncesi (erken çocukluk dönemi 0-6 yaş grubu) eğitimi hizmeti ile 0-2 yaş grubu çocuk anneleri için mahalle anneliği programı uygulanmaktadır.

Oyun odası kapsamında bir oyuncak kütüphanemiz var ve yine çocuklar için oyun grupları ile 7-15 yaş grubu için etüd faaliyetleri ile sportif faaliyetler konusunda hizmet veriyoruz. merkezimizde sürekli olarak resim, müzik, halkoyunları ve sanatsal faaliyetler gerçekleştiriyoruz.

Kadınlara Yönelik eğitimler içerisinde Liderlik eğitimi ve okuma yazma eğitimi programları yer alıyor.

Ekonomik güçlendirme programları kapsamında kadınlar için iş geliştirme  ve beceri kursları organizasyonları gerçekleştiriyoruz ve girişimci kadınları aynı zamanda diğer iş geliştirme programları ile de ilişkilendirmeye çalışıyoruz. Girişimci kadınların yartarlanmaları açısından onları Mikro-Kredi kredi konusunda bilgilendiriyor ve Kedv ile ilişkilendiriyoruz.

Bunlar dışında gerçekleştirmekte olduğumuz çalışmalar:

Evsiz ve kiracı kadınlar için konut projeleri. Sipariş dahilinde düğün, organizasyon ve kokteyl sunumları. Düzce mutfağı, yöresel yemek satışları ve catering hizmetleri. Sipariş dahilinde mum ve dönüşümlü kağıt çalışmaları. Düzce Belediyesi Kadın Danışma Merkezi ve Kadın Sığınma Evi ile çalışma. Diğer STK’lar ile çalışmalar. Kadınların el ürünlerinin haftada iki gün satışa sunulduğu açık pazar yeri uygulamaları. Tasarruf grupları Turizme yönelik faaliyetler.