Anasayfa / Duyurular
 
Hibe Çağrısı: Türkiye’de Sivil Toplumun Desteklenmesi: Katılımcı Demokrasi İçin Yerel Hareket PDF Yazdır e-Posta

Türkiye’de Sivil Toplumun Güçlendirilmesi: Katılımcı Demokrasi İçin Yerel Hareket adıyla yeni bir hibe programı açıklandı. Hibe programı Türkiye’de yerel düzeyde faaliyet gösteren STK’ların küçük ölçekli projelerine destek vermeyi amaçlıyor.
Program toplumsal cinsiyet, çevre ve doğanın korunması, çocuk hakları, engelli hakları, gençlik, insan hakları, kültürel haklar ve yerel kültür alanlarında yerel düzeyde faaliyet gösteren STK’ların kısa süreli projelerine azami 10.000 Euro’ya kadar mali destek sağlayacak.


Teklife çağrının referans numarası CFCU/TR 0604.05/03 ve hibe başvuruları için son teslim tarihi 4 Temmuz 2008’dir.

Ayrıntılı bilgiye www.stgm.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

 
Çorlu’da Kadın ve Çocuk Merkezi açılıyor Yazdır e-Posta
Gündöndü Kadın Kooperatifi ve Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’nın Levi Strauss Vakfı desteğiyle 1 yıldan fazladır yürüttükleri çalışma sonunda Çorlu’da bir Kadın ve Çocuk Merkezi açılması için çalışmalar başladı. En sonunda uygun mekan bulundu, şu anda düzenleme çalışmaları devam ediyor. Sağlık Mahallesinde açılacak bu Merkezde daha önce tespit edilen ihtiyaçlar doğrultusunda kadınlara ve çocuklara yönelik hizmetler sunulacak. Bu kapsamda 3-6 yaş çocukları için bakım ve eğitim hizmetlerinin yanı sıra kadınlar için ihtiyaçlarına uygun eğitim çalışmaları yürütülecek, kadınların ortak girişimler başlatmaları desteklenecek.
 
Mardin’de Oyuncak Kütüphanesi Açıldı PDF Yazdır e-Posta
İpek Yolu Kadın Kooperatifi’nin Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Kadın ve Çocuk Merkezi’nde Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı ve Actavis’in desteğiyle bir Oyuncak Kütüphanesi açıldı. Açılış, 5 Haziran 2008’de Actavis Genel Müdürü Dr. Melih Gürsoy, Pazarlama Müdürü Kürşad Koç, Sunay Akın, KEDV’den Şengül Akçar, Mardin Valisi Eşleri Yard. Doç. Arzu Kılıçlar, Mardin Vali Yardımcısı Yavuz Selim Süzer, Emniyet Müdürü İsmet Taşhan çeşitli kurum müdürleri, çok sayıda çocuk ve annelerin katılımıyla yapıldı. Oyuncak Kütüphanesi, mahalledeki bütün çocukların kullanımına açık. Bu kütüphane, çocukların gelişimleri açısından önem taşıyan oyuncaklara ulaşımını artıracağı gibi, çocukların düzenli kullanma alışkanlığı ve aldığını zamanında teslim etme sorumluluğunu da kazanmalarını sağlayacak.
 
Finansal Okuryazarlık ve Bilgisayar ve Internet eğitimleri başladı! PDF Yazdır e-Posta
Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’nın Citi Vakfı desteği ile hazırladığı kadınlar için; “Bilgisayar ve Internet Eğitimi” ve “Finansal Okuryazarlık Eğitimi” programları Kadın Kooperatifleri tarafından uygulanmaya başlandı. Eğitim programları; kadınların temel ihtiyaçlarını dikkate alarak, kadınların günlük hayatlarına, yoksullukla mücadelelerine ve ekonomik girişimlerine yön vermede ihtiyaç duyacağı temel bilgileri edinmelerini amaçlıyor. Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı, bu programları uygulamak isteyen kadın kooperatiflerini destekliyor. Bu doğrultuda İstanbul’da İlk Adım ve Lider kooperatifleri ilk grupların Bilgisayar ve Internet Eğitimini tamamladı ve İlk Adım kooperatifi ikinci grubun eğitimine başlıyor. Finansal Okuryazarlık eğitimleri ise Citibank gönüllerin desteği ile Avanos kooperatif girişimi, İzmit/Simge ve İstanbul’da İlk Adım ve Bahçelievler kooperatiflerinde Haziran ayında uygulanmaya başlandı. 
 
«BaşlatÖnceki12SonrakiSon»

Sayfa 1 > 2